Program

Hlavná téma Centreja:

“Prezentujme sa pomocou videí!”

Na základe tejto témy sa uskutočnia nasledujúce program, konkrétne tri druhy. Najprv sa uskutoční školenie “o prezentáciách pomocou videa”, ktorého cieľom bude abz sa účastníci tohoto školenia spoznali a sami premýšľali o rôznych spôsoboch, ako by mali videá vyzerať a  aby správne zaslali určenú správu. Po tomto školení, ktoré už bude obsahovať niekoľko praktických cvičení, sa uskutoční program, ktorého cieľom bud vytvoriť rôzne skupiny (podľa preferencií účastníkov), ktoré po vysvetlení ako prerozdeliť ľudské sily, nápady atď.  budú schopné vytvoriť úspešné kreatívne tímy pre tvorbu videí. Po tomto programe pride na rad posledný a najdôležiteší krok, ktorým bude aplikovanie nadobudnutých znalostí, ktorý bude pozostávať z vytvárania reklamného material.

Taktiež je nutné dodať, že počas celého trvania školenia budeme brat ohľad na etiku, pretože vieme, že objavovanie videí je pre niektorých ľudí mimo komfortnej zóny (a našim cieľom bude vytvoriť priateľského ducha počas celého stretnutia). Práve pre to existuje mnoho možností, akú rolu by mohli účastníci zastávať, podľa ich chute si budú môcť zvoliť svoju rolu, či už herca alebo len súčasťou kreatívneho tímu (aby sa nemuseli účastniť vo videu) a tiež im nebude zakázané aby sa zúčastnili aj nejakého náhradného program.

 

Světový mládežnický kongres v Africe (Sobota, 29.4.2017 ve 14:00)

 

Poprvé v historii se Světový mládežnický kongres Esperanta uskuteční v Africe, přesněji v Anehu (Togo). Někteří z ĈEJ jsou dokonce v jeho organizačním týmu a rádi se podělí o zážitky a zkušenosti, které získali při návštěvě místa konání. Samozřejmě, aby byl program zajímavý pro všechny, prezentace bude věnovaná i naší cestě do Afriky a obohacená o kvíz, vtipné zážitky a samozřejmě i fotky.

 

  1. světový mládežnický kongres – Bude na Slovensku?

 

Po úspěšném Světovém kongresu Esperanta na Slovensku v roce 2016 se slovenská mládež rozhoduje, zda se chce zapojit do nové výzvy. Byli by dobrým organizátorem 75. edice této významné akce? Zapojte se spolu s námi do diskuze a dozvíte se víc i o nápadech, které potenciální organizátoři již vymysleli. Využijte příležitost a staňte se součástí rozhodování o tom, jaký kongres bude v případě, že se slovenská mládež rozhodne kandidovat.

 

ĈEJ vs. SKEJ noc

 

Kdo má lepšího podpředsedu? Kdo má lepší víno? Komu z předsednictvech nejvíce zapáchají nohy? Kdo nejhlasitěji chrápe? Kdo je největší prudič? Kdo se nejhůře chová? Přijďte to zjistit a poznejte lépe tyto dvě krajiny, jejich organizace a ty, které stojí v jejich čele. Budeme chtít i znát Váš názor na naši práci, co by se dalo zlepšit a co naopak dobře funguje. Těšíme se na Vás!

 

Lesní hry

Chcete se stát na krátký okamžik lovcem pokladů nebo přímo na Indiana Jonese? Pokud je Vaše odpověď “rozhodně ano”, přijďte na naší lesní hru. Čekají Vás indície, které Vás postupně dovedou k něčemu nevídanému. Pojďte to s námi odhalit. Kostýmy a dobrá nálada jsou vítány!

 

Ruční práce

Verunka a Paula Vás očekávají na ručních pracích, kde se naučíte něco nového (a možná ne, ale určitě to bude zábava). Osvobodíte se od všedních myšlenek, stresu a zaměstnáte své ruce Stačí si přinést jen trochu kreativity a entuziasmu. O vše ostatní se postaráme my

 

Kino

Přijďte se podívat na zajímavé příběhy, kde odhalíte různá tajemství, záhady, dobrodružství atd. Ztraťte se v životě někoho jiného, zamilujte se do nějaké postavy a prožijte s ní radosti i strasti. No ne, že do toho příliš spadnete. Budou to přeci jen filmy.